Синдром «сухого ока», відчуття піску в очах, печіння або почервоніння очей - часті супутники людей повсякденно використовують контактні лінзи для корекції зору. І це не дивно - контактна лінза дійсно є чужорідним тілом в оці. Якщо врахувати, що більшість з нас чимало часу проводить за комп'ютером у кондиціонованих приміщеннях , ця проблема посилюється ще більше. Тому в останні роки більшість виробників контактних лінз зробили кроки для удосконалення матеріалів, використовуваних для виробництва м'яких контактних лінз ( МКЛ), їх сумісності з рогівкою ока. Більшість з них чудово впоралися з поставленим завданням.
Під біосумісністю мається на увазі гармонійна взаємодія штучного та біологічного матеріалів. Якщо раніше для виробництва МКЛ достатньо було застосовувати нетоксичні , неалергенні і неконцерогенние матеріали, то сьогодні в матеріал лінзи впроваджують речовини, що сприяють вільному проходженню кисня, вводять зволожуючі компоненти, які не тільки покращують гідрофільні властивості, а й зберігають цілісність сльозової плівки між оком і лінзою. Саме тому біосумісні контактні лінзи мають величезну перевагу перед звичайними МКЛ . На сьогоднішній день попит на такі лінзи дуже високий. Яскравим прикладом подібних лінз можуть служити біосумісні гідрогелеві контактні лінзи Proclear від компанії Cooper Vision . Вони виготовлені з матеріалу Омафілкон А , за унікальною PHOSPHORYLCHOLINE -технології. Саме фосфорілхоліном , який присутній в мембранах живих клітин , відповідає за біосумісність . Ще одним прикладом є контактні лінзи ClearLux Bio від Sauflon. У цих КЛ біосумісність з рогівкою ока досягається завдяки матеріалу Філкон, а також високому вологовмісту ( 55%). Або Contact day 30 Compatic Bio від компанії Zeiss , які виробляються з біосумісного матеріалу Вітафілкон А. Подібним аналогом таких КЛ тільки для корекції астигматизму є - Contact day 30 Compatic Bio toric . Сульфабетаін, що входить до складу матеріалу утримує молекули води , а амінокислоти - гліцин і пролін володіють гідрофільними властивостями, тобто притягують вологу. Спільно обидва компоненти підсилюють стійкість матеріалу до втрати вологи і зменшують ймовірність утворення різного роду відкладень.
Офтальмологи давно рекомендують своїм пацієнтам із особливо чутливими очима, але бажаючі носити МКЛ, саме біосумісні контактні лінзи. Вони не тільки гіпоалергенні, але і мають дуже маленьку товщину, пропускають достатню кількість кисню. Цим і пояснюється їх підвищена комфортність при носінні, особливо для людей схильним до алергій і з гіперчутливістю очей.
|